Finanšu problēmas, kas var sagraut laimīgas attiecības

Ļoti izplatīta problēma attiecībās ir finanšu pārvalde, ja katrs no partneriem skatās citā virzienā. Naudas radītā spriedze ir mums visapkārt, un tā viegli vien var radīt stresa situācijas pat veiksmīgākajās attiecībās un novest pie šķiršanās.

Vai tu māki atrisināt finanšu radītās problēmas, kuras var sagraut attiecības? Šeit būs trīs galvenās, ar naudu saistītās problēmas, kas sagrauj attiecības, un padomi, kā tās veiksmīgi pārvarēt.

1. Viņa un Viņas konts

Svarīgi piebilst, ka dažiem pāriem ir ļoti nopietnas finansiālas vai personiskas problēmas, kas prasa atsevišķu finanšu pārvaldi un grāmatvedību (piemēram, atkarība no azartspēlēm). Šādas problēmas jārisina pie specializētiem pārstāvjiem. Šajā rakstā ir par diviem cilvēkiem, kuriem nav nekādas atkarības un vēlme notriekt visu naudu uzreiz pēc algas saņemšanas.

Lielākā problēma atsevišķu kontu veidošanā ir tas, ka katrs no partneriem uzsver savu naudu kā tikai savu. Arī tad, ja abi partneri nav finansiāli prātīgi un neiegulda lielās investīcijās, ir jābūt savstarpējai vienotībai.

Kad jūs sakāt viens otram “JĀ” vārdu, jūs savienojat arī savas finanses, savus parādus, savus izdevumus. Izvēloties nesavienot savus kontus, viens no partneriem var izrādīt rūgtumu un aizvainojumu. Turklāt, mūžīgi dalot rēķinus, var laupīt lielu daļu no laulības prieka. Tas ir smieklīgi noskatīties, kā divi cilvēki strīdas, kurš šodien maksās par vakariņām. Tāpat kopīga konta izveide neizveidos mūri starp cilvēkiem, kad pienāks jautājums par remonta veikšanu, medicīnas rēķinu apmaksu, bērnu apgādniecību. Apvienots konts atrisina daudzas šādas problēmas.

Vai var atdalīt kontus un saglabāt laulību veiksmīgu? Jā, nav šaubu ka tā var, tikai diemžēl šādi veiksmes stāsti ir salīdzinoši maz. Pāriem būtu jāapvieno savas finanses, taču daudziem tas nenotiek pēkšņi. Pāri var doties uz finanšu semināriem un konsultācijām, lai vairāk izprastu vajadzību par kopīgu finanšu pārvaldi.

2. Mūžīgie pārmetumi un uzbrukumi

Nevienam nepatīk, ja viņus kaitina, uz viņiem kliedz vai izsaka pārmetumus. Tas attiecas uz katru dzīves aspektu – finansēm, mājsaimniecības pienākumiem un citiem. Pat, ja tava otra pusīte ir izrādījusies nekompetenta pret savām finansēm, izturoties pret viņu kā pret bērnu un patstāvīgi kaitinot, šo situāciju neuzlabos. Tas visdrīzāk tikai padarīs lietas sliktākas. Ko varat darīt tā vietā? Domā pret savu dzīvesbiedru kā vienlīdzīgu personu, lai arī viņš grauj finanses, un lai arī nepelna tikpat daudz cik tu. Izdomājiet, kā jūs abi varat uzlabot finansiālo stāvokli, ja arī tas varētu nozīmēt konsultācijas, iknedēļas finanšu sanāksmes, vai budžeta plāna veidošanu un rūpīgu atskaites pierakstīšanu. Pats galvenais ir – strādāt vienā komandā, bez aizskaršanas, uzbrukumiem un rādīšanas ar pirkstu konta izrakstā. Kļūstat viens par otra aizstāvjiem nevis ienaidniekiem.

3. Melošana par izdevumiem

Mēs visi zinām, kas notiek ar maziem meliem – tie pāraug lielos un vairojās tādā ātrumā, kuru vairs nespēj apturēt. Ja tu esi grēkāzis, tad iesaku nākt klajā ar visu patiesību, lai cik sāpīga un neglīta tā būtu. Atbrīvojot savu vainas apziņu, tu vari nokļūt patiesā finansiālā brīvībā. Izveidojiet tādas attiecības, kas balstās uz uzticēšanā un atklātības pamata, it īpaši saistībā par finansiāliem jautājumiem. Tavs īpašais cilvēks tam ir arī domāts – lai nebūtu ne par ko jāuztraucas un jārisina problēmas kopīgiem spēkiem. Cilvēki mēdz kļūdīties, taču spēcīgākie atzīst savas kļūdas.