Kā taupīt naudu, iepērkot pārtiku?

Bieži vien, kad mēs iesakām citiem padomus kā ietaupīt līdzekļus, cilvēki to saprot kā iepirkšanos ar kuponiem un tikai atlaižu laikā nevies reālu pārmaiņu veikšanu savā dzīvē. Taču ne vienmēr kuponos ir nepieciešamās preces, vai to termiņš ātri beigsies. Tāpēc šeit būs daži padomi, kā ietaupīt naudu papildinot savus pārtikas krājumus.

Ēdienreižu plānošana
Lielākā daļa taupīgu cilvēku piekopj tieši šo metodi. Jāatzīst, ka ēdienreižu plānošana arī ir viens no labākajiem veidiem, kā samazināt savas izmaksas pārtikas veikalā. Ja esi iepriekš izdomājis, ko gatavosi sev vakariņās, turies pie šī plāna un nopērc tikai nepieciešamās sastāvdaļas. Protams, ne vienmēr šis plāns darbojas un mēdzam veikt mazas novirzes, iepērkot kādu papildus preci, bet, ja pārējās dienas pieturies pie šī plāna, tad ietaupījumi ir vērā ņemami.

Akcijas preces
Katru nedēļu pārtikas veikali izveido savus atlaižu bukletus, kuros uzskaitītas preces ar pazeminātām cenām. Tu vari plānot savas maltītes skatoties no šī bukleta pieejamām sastāvdaļām. Neizvēlies iegādāties preces balstoties tikai uz vienu ražotāju, apsver iespēju iegādāties lētāko. Iegādājoties akcijas preces, pievērs uzmanību derīguma termiņiem. Bieži vien preces, kurām ir pazemināta cena, ir ar īsu derīguma termiņu. Ja zini, ka šo produktu izlietosi jau šajā pašā dienā, tad pirkums sanāks ļoti izdevīgs. Ja neizmantosi akcijas produktu drīz pēc iegādes, veidosies atkritumu preces un lieki izniekota nauda.

Tirgus
Tavs bankas konts metīs kūleņus, ja atradīsi kādu tirgu, kur iepirkt pārtiku. It īpaši izdevīgi ir gaļas izstrādājumi. Liela priekšrocība šādos tirgos ir iespēja nogaršot produktu pirms iegādes. Ieejot šādā tirgotavā, sajūti žāvējumu smaržas buķeti un to vien gribas kā paņemt vienu gabaliņu, un atceries, ka šādās vietās ir iespēja paņemt tik, cik vēlies. Tev nav jāņem viss iepakojums, kā tas ir veikalu plauktos.

Iegādājies vairumā
Ja tu zini, ka gatavosies bieži izmantot noteiktu produktu, tad vari iegādāties to vairumā un tādējādi ietaupīt naudu. Preces, kuras var nopirkt vairumā vienmēr sanāk izdevīgāk – tāda ir mārketinga stratēģija uz lielāku realizāciju. Arī pārtiku ir iespēja iegādāties internetā – veic cenu izpēti, iespējams, ka tur būs lētāk, ja pērk vairumā. Apsver iespēju apvienoties ar kādu kaimiņu vai paziņu, kad dodies iepirkties. Ja daudzās vietās ir iespēja divas preces iegādāties par vienu cenu, tad iegādājaties tās divatā un summu izdaliet uz divi. Dodoties ar kādu kopā iepirkties var krietni limitēt tavas izmaksas.

Zemnieku tirgus un saimniecība
Pērkot svaigus produktus veikalā, iespējams, tu pārmaksā krietnu summu. Izdevīgāk svaigus produktus ir iegādāties zemnieku tirdziņos vai pašās saimniecībās. Precei, kura netiek pārdota veikalā ir pašizmaksas cena, bez papildus nodokļiem. Ļoti izdevīgi pie zemniekiem iegādāties svaigu pienu, kas tiek slaukts uz vietas. Veikalos pienam ir krietni lielāka cena, tāpēc to praktiski nav izdevīgi pirkt. Tāpat ir ar svaigām olām, kurām, starp citu, arī ir derīguma termiņš. Svaigas olas pat var palūgt uz skaita, nav nepieciešams iegādāties visu pilnu kastīti, ja negrasies katru rītu ēst omletes. Zemnieku saimniecībās pārdotās olas būs vienmēr svaigas. Precēm, kuru ražošanā nepieciešams veikt papildus darbs, piemēram, sieru ražošana ar dažādām garšvielām, cenas ir jāizvērtē, jo dažreiz roku darbs maksā dārgāk kā mehāniski ražoti pārtikas produkti. Piemēram, zemnieku saimniecībā ražots siers ar kaltētiem tomātiem vai citām garšvielām, gala rezultātā varētu būt dārgāks kā veikalā.