Kā veidot sarunas par naudu ar savu laulāto biedru?

Nauda var būt jūtīgs temats pat ļoti mīlošam pārim. Arī tie, kas var apzvērēt un likt roku uz sirds teikdami, ka nauda nav svarīgākā lieta mūsu dzīvē, nenoliegs, ka mums jāsaskaras ar to katru dienu. Ja tu lasi šīs rindas, tad domāju, ka saproti, cik naudai ir svarīga loma ikviena cilvēka dzīvē un cik būtiska ir savstarpējā komunikācija par finansēm.

Diemžēl, nauda ir viens no vadošajiem katalizatoriem divu cilvēku strīdos, kā arī biežākais šķiršanās iemesls. Cīniņi par naudu aizsākas pat par mazākiem sīkumiem, bet var novest pie sadalīšanās divās frontēs. Patstāvīgas šādas finanšu cīņas sagrauj laimīgu un veiksmīgu laulību. Naudas samazināšanās ģimenes budžetā var būt īpaši kaitējošs, jo ikviens dienas sīkums ir saistīts ar efektīvu finanšu pārvaldi.

Problēmas, kurās ir iesaistīta nauda, ne vienmēr ir “nopietnas” un “grandiozas” kā azartspēļu atkarība un citas atkarības, kurās tiek izšķērdēta liela naudas summa. Absurda naudas pārvaldība var pasliktināt jebkura pāra ciešo laulību. Tāpēc laulātiem pāriem vēl vairāk kā citiem ir jāiemācās dažas pavisam vieglas stratēģijas, kā ar komunikāciju nepārvērst mazas problēmas par sprāgstošu bumbu. Ir atšķirība, ja mājā valda patīkams miers, nevis aizvainojuma un dusmu klusums.

Pastāv trīs galvenās stratēģijas, kā komunikācija var palīdzēt visu atrisināt mierīgā ceļā, iztiekot bez nevajadzīgas argumentēšanas: godīgums, atbalsts un izaugsme.

Godīgums

Godīgums ir vislabākā politika divu cilvēku starpā. Meli ātri vien izplatās, līdz brīdim, kad nevar vairs apstāties no nepatiesības stāstīšanas. Godīgums nozīmē atzīt radušos kļūdu, paskatīties partnera acīs un nožēlot izdarīto. Godīgums nozīmē, ka tu patiešām domā to, ko runā. Naudas pārvaldība diviem cilvēkiem nav vieglākais ceļš, bet, ja esat apvienojuši savus iekrājumus, tad ir jābūt godīgiem vienam pret otru, kā tie tiek tērēti. Šajā problēmā nav svarīgi, kura no abiem vaina tā ir, jo pats galvenais ir izdomāt, kā tikt laukā no bedres. Otrs cilvēks ir lai atbalstītu, tāpēc, ja esi godīgs, tas tiek novērtēts.

Atbalsts

Ja tu apzinies radušos problēmu, vienalga, vai vainīgs ir partneris vai tava personīgā uzvedība, jums ir jāstrādā pie tā, lai atrisinātu problēmu pēc iespējas efektīvāk. Problēmas reti kad pašas no sevis pazūd. Jo īpaši, tās, kas ir saistītas ar finansēm. Finanšu problēmām lielāka tendence ir arvien pasliktināties, nevis pašām no sevis uzlaboties. Nauda ir kā dzīvības eliksīrs, un, ja par to labi nerūpēsies, tas aizplūdīs uz citu vietu. Neļaujat emocijām pārņemt vadību, jo jārīkojas nekavējoties. Pievērsieties problēmas risināšanai pēc iespējas ātrāk un strādājat pie risinājuma kopā.

Izaugsme

Pieļaujot kļūdas mēs nonākam pie jaunām izaugsmes iespējām. Naudas pārvaldīšanas procesā kļūdām ir ļoti liela nozīme. Protams, kļūdām nevajadzētu pārņemt visu finanšu pārvaldi, tāpēc pārliecinieties, ka jūs piestrādājat pie tā vairāk nekā kļūdieties. Efektīva komunikācija ar partneri ir savu kļūdu atzīšana. Ja esi kļūdījies, pārliecinies, lai tavs partneri zina, ka saproti savu nepareizo rīcību un kā to iespējas izlabot nākotnē. Ja kļūdījies tavs partneris, tad apliecini, ka neesi apbēdināts par notiekošo, ja vien viņš izprot problēmu. Sazinoties un veidojot labu komunikāciju, jūs varat naudas ķildas pārvērst par naudas pieaugumu. Tas radīs labāku līdzsvaru jūsu kontos (vienalga, vai izlemjat paturēt katrs savu kontu, vai veidojat kopīgu), kā ari stabilitāti attiecībās un veselīgu laulību.