Seši taupības padomi, kuri jāmāca saviem bērniem

Mēs visi vēlamies saviem bērniem iedot to labāko. Taču nedrīkst aizmirst par prasmēm, kuras iemāca dzīvot taupīgāk. Neatkarīgi no tā, cik vecs ir tavs bērns, viņam ir jāzina šīs sešas taupīgas dzīves prasmes. Tās noder ne tikai finansiālā ziņā, bet arī dzīvē kopumā.

1. Pacietība
Spēja atlikt savu vēlmju apmierinājumu ir taupīgas dzīves pamatnoteikums. Tas dod mums telpu un laiku, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu, pārdomātu savas vēlmes, un pats galvenais – neļaut īslaicīgiem impulsiem pieņemt galvenos lēmumus. Kā lielākai daļai dzīves mācību – to visvieglāk ir aptvert, ja māca no agras bērnības. Tās lietas, kuras bērns ļoti vēlas, jāiegūst ar pacietību un darbiem (sasniedzot labas atzīmes skolā, izdarot laicīgi mājas darbus un citas lietas). Ja bērns būs pieradis visu dabūt pēc pirmās lūgšanas, viņš nekad neiemācīsies būt pacietīgs, visu vēlēsies uzreiz un karjerā būs grūti sagaidīt paaugstinājumu, esot tikai pašā sākumā.

2. Pašpārliecinātība
Pateikšu priekšā mārketinga kultūras uzplaukuma galveno elementu: viņi padara savus klientus mazāk pārliecinātus par sevi, par savām spējām un darbībām. Katru dienu mēs reklāmās dzirdam un redzam, ka braucam ar nepareizu automobili, velkam nepareizas drēbes, mūsu mati ir pārāk blāvā krāsā, bezcerīgi dzelteni zobi un daudzas citas lietas, kuras it kā var uzlabot tikai reklamētā prece vai pakalpojums. Ieaudzinot bērnā spēcīgu pašpārliecinātības apziņu, var palīdzēt viņiem nekļūt par šādiem mārketinga upuriem. Izmanto katru iespēju, lai nostiprinātu bērnā ideju, ka viņš ir tik labs, kā jūtās, un nav nepieciešamas dārgas preces, lai kļūtu labākam. Kad pienāk pareizais vecums un ziņojums no jums pāriet nopietnākā uztverē, pastāsti par mārketinga trikiem un kā tie iedarbojas uz cilvēku.

3. Sadarbība
Mūsu hiper-patērētāju kultūra māca, ka karam ir nepieciešama sava personīgā prece. Taču patiesībā tā tas varētu nebūt, ja cilvēki saprastu, ka var sadarboties un dzīvot tikpat labi. Kāpēc pirkt savu zāles pļāvēju, ja tu vari aizņemties no kaimiņa? Sadarbojaties un nopērkat kādu preci kopīgi, ja neizmantojat to visu cauru gadu. Mudini šādu apmaiņas principu jau bērna agrīnā vecumā. Tā tu attīsti bērnam arī augstas komunikācijas spējas.

4. Radošums
Veicini savam bērnam iztēli un radošumu, lai viņam prātā attīstītos jaunas idejas. Attīstoties radošumam, bērns varēs izgatavot jaunas drēbes no veciem materiāliem, salabot saplīsušas lietas un izveidot jaunas dekorācijas, neiegādājoties tās veikalos. Bērniem jau no agrīna laika jāsaprot, ka visas saplēstas mantas nav jāapmaina pret jaunām. Tās var salabot, un pret tām ir jāizturas ar lielu uzmanību, lai atkal nesaplīstu.

5. Pārrunas
Zinot kā risināt pārrunas par cenām, maksājuma termiņiem un par citām ekstrām var glābt cilvēkam tūkstošiem eiro dzīves laikā. Mācot būtiskākās sarunas prasmes, ņem savu bērnu līdzi uz pagalma izpārdošanām, mašīnu pārdošanas plačiem un jebkurām vietām, kur ir iespēja dzirdēt nelielu kaulēšanos. Parādi viņam kā izmantot pētniecību savā labā, kā būt godīgiem un bezbailīgiem un cīnīties par savām tiesībām.

6. Apmierinātība
Atkal attiecināms uz mārketinga spekulācijām, jo neapmierinātība ar savu līdzšinējo dzīvi var izraisīt lielus tēriņus un likt iegādāties preces, kuras patiesībā nav nepieciešamas. Tāpēc iemāci savam bērnam būt apmierinātiem ar savu paveikto un ar to, ko viņi ir sasnieguši. Cilvēkam ir jābūt apmierinātam ar savu dzīvi, lai viņš neskaustu kaimiņa īpašumā esošās lietas.